Ogrzewanie

Nasza firma sukcesywnie się rozwija. Bazując na rozwiązaniach technicznych i organizacyjnych, które z powodzeniem przyjmowane są przez naszych klientów - zarówno indywidualnych, jak i instytucjonalnych - proponujemy Państwu kolejne, funkcjonalne i trwałe technologie, dzięki którym funkcjonowanie w różnego typu nieruchomościach staje się coraz bardziej ergonomiczne i wygodne. W ramach naszej działalności oferujemy m.in. nowoczesne techniki grzewcze - takie jak ogrzewanie podłogowe. Poznań i województwo wielkopolskie to główny teren naszej działalności - również w tym zakresie.
RekuperatoryZdjęcie ze strony pro-vent.pl
Ogrzewanie podłogowe staje się coraz popularniejszą techniką grzewczą - o rosnącym zainteresowaniu tego typu instalacjami decyduje wiele względów - nie tylko komfort, ale również estetyka i możliwość optymalnego dostosowania technologii i materiałów do indywidualnych warunków technicznych charakteryzujących każdą inwestycję (nieruchomość). Efektywność ogrzewania podłogowego zależy przede wszystkim od prawidłowego doboru materiałów i technik, dlatego prace z zakresu projektowania instalacji i jej finalnej realizacji warto powierzyć zespołowi kompetentnych fachowców.

Wszystkie systemy, które oferuje Państwu firma Klimax, w tym m.in. ogrzewanie dla różnych budynków w mieście Poznań i w okolicach, to rozwiązania kompleksowe. Nasz zespół fachowców zapewni pełną obsługę - od fazy doboru najwłaściwszej techniki ogrzewania podłogowego (może to być ogrzewanie wodne albo elektryczne) do nieruchomości i poszczególnych pomieszczeń, przez szczegółowy i indywidualny projekt, po wykonanie.

Jeśli zależy Państwu na komforcie i estetyce - ogrzewanie podłogowe - jest jednym z najlepszych i rekomendowanych również przez nas rozwiązań. To nic innego jak specjalna instalacja montowana pod warstwą posadzki, na odpowiednio dobranym podkładzie. Emitowane przez instalację ciepło jest kierowane ku górze i równomiernie unosi się w całym pomieszczeniu, co daje świetny efekt grzewczy. Całość układu jest ukryta pod podłogą, w związku z tym można oszczędzić sporo miejsca w domu. Takie rozwiązanie pozwala również na więcej możliwości z zakresu kreowania stylu poszczególnych pomieszczeń.

Czym różnią się podstawowe systemy ogrzewania podłogowego - wodny i elektryczny? Instalację wodną tworzy układ rurek (proponujemy rurki z miedzi albo ze specjalistycznych materiałów syntetycznych). Przez rurki transportowana jest gorąca woda, podgrzewana np. za pomocą pompy ciepła albo różnego rodzaju kotłów. Ciepło emitowane przez system rurek "odbierane" jest przez specjalny podkład montowany w podłodze i następnie przekazywane na wyższy poziom - do pomieszczenia. W zależności od warunków technicznych nieruchomości stosowane są dodatkowe elementy układu, takie np. jak maty, które dodatkowo "wzmagają" efekt termiczny, który chcemy uzyskać.

Ogrzewanie podłogowe, które cieszy się bardzo dużą popularnością w Poznaniu, to także ogrzewanie typu elektrycznego. System ten bazuje na przewodach, które są umieszczone w specjalnej izolacji. Są to przewody działające na zasadzie "samoregulacji" - dostosowywania się do oczekiwanej przez użytkownika temperatury. Jeszcze większą popularnością cieszy się ogrzewanie podłogowe elektryczne w formie mat grzejnych. Maty te wykonane są z włókna szklanego, przewody znajdują się w siatce z włókien. Maty są bardzo wygodne w użyciu, dlatego nadają się szczególnie do tych nieruchomości, w których realizowane są prace modernizacyjne i przeprowadza się zmianę systemu grzewczego. Maty można układać na różnym podłożu, są cienkie, dzięki czemu nie sprawiają żadnego problemu w instalacji.

Ogrzewanie podłogowe jest nowoczesne, funkcjonalne i daje wiele możliwości - nie tylko stricte dotyczących zapewnienia komfortu termicznego, ale również estetycznych. Można je wykonać zarówno w fazie budowania nieruchomości, jak i realizacji różnych prac modernizacyjnych. 

Rekuperatory
Kolektory słoneczne
Pompy ciepła
ďťż

All rights reserved by Klimax S.C.
Designed by Color-Studio